| Florazul15 a întrebat:

Mă doare sânul drept când ridic mâna dreaptă. Este o durere foarte puternică. De la ce poate fi, e grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| adryang78 a răspuns:

Palpează cu atenție, să observi dacă se simt noduli, și mergi urgent la medic.
Sănătate multă!

| TimberWolf a răspuns:

Intr-o perioada de stres mai intens asta patea si maica-mea la ambii sani. Te dor acei noduli banuiesc.
In perioade de stres mai mare hormonii o iau razna dar poate fi si ceva grav, daca nu trece in 2-3 saptamani mai bine mergi la medic.

| Florazul15 explică (pentru TimberWolf):

Mulțumesc. Și eu am noduli la ambii sâni, dar în ultimul timp dreptul m-a durut.

| Florazul15 explică (pentru adryang78):

Am noduli la ambii sâni

| adryang78 a răspuns (pentru Florazul15):

Nu mai aștepta, mergi la medic. Nu trebuie să te gândești la ce e mai rău, dar neapărat trebuie să afli de ce natură sunt.
S-auzim numai de bine!

| TimberWolf a răspuns (pentru Florazul15):

De cand sunt umflati nodulii? daca sunt de prea mult timp mergi la medic, aici nu rezolvi problema.

| Florazul15 explică (pentru adryang78):

Am fost acum doi ani, mi au spus că nu sunt de natură malignă dar că trebuie ținuți sub control. Acum nu am posibilitatea să merg la medic. Dacă durerea persistă o să mă duc, sper sa nu fie nimic grav

| Florazul15 explică (pentru TimberWolf):

Nu sunt umflați, adică nu se simt la palpare, medicul mi-a spus că am niște noduli când mi-a făcut ecografia acum doi ani

| TimberWolf a răspuns (pentru Florazul15):

Pai si nu a zis ce sa faci in continuare? probabil trebuie tinuti sub observatie.
Mergi la alt medic.

| Florazul15 explică (pentru TimberWolf):

Da,mi-a spus că trebuie ținuți sub observație, nimic concret

| Cipi1212 a răspuns:

Poate fi o problemă gravă. Încearcă o mamografie.