| AnneM123 a întrebat:

Ma dor picioarele rau, de la stat in picioare multe ore, cum pot sa combat durerea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Masaj, încălțăminte ortopedică.

| Sandra88 a răspuns:

Sa-ti tii ridicate picioarele pe o perna sau 2 cand ajungi acasa, masaj la un chiropractor, acupunctura, dus cu apa rece si calda, tine-ti picioarele in apa cu sare epsom, ajuta musculatura si tesuturile. Si schimba-ti jobul cand ai ocazia.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Porti tocuri?

| AnneM123 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Durerea o poti combate prin masaj la picioare.