| idiottrex a întrebat:

Mama mea este la prima sedinta de chimioterapie,(cancer genital, mai concret, carcinom scuamos nekeratinizat 3g).
Dupa 3 zile in care a avut dureri mari, acum se simte relativ bine.Intrebarea mea este, poate lua in acest timp(intervalul de 30 de zile intre sedinte) reteta naturista de tratare a cancerului urmata de doamna Monica Tatoiu?
Astept un raspuns avizat si...multumesc din tot sufletul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Numai daca medicul oncolog permite. Sincer nu stiu daca este recomandabil, deoarece este ceva ciudat cu Monica tatoiu. Initial a spus ca are cancer genital si pierede zilnic mult sange pe cale genitala, apoi a spus ca s-a vindecat de cancer de san.

10 răspunsuri:
| FerLin a răspuns:

Un raspuns avizat poti primii doar de la un medic specialist. E foarte posibil ca acel tratament al doamnei Monica Tatoiu sa fi fost bun pentru cineva (sau pur si simplu sa se fi vindecat din alte cauze si sa se creada ca tratamentul adiacent a avut efect) dar pentru mama ta sa nu fie bun (compatibil).

| idiottrex explică (pentru FerLin):

Da, stiu! Multumesc din suflet, sunt disperata si caut sa gasesc...minuni.Am nevoie sa stiu si alte pareri, simt nevoia sa discut, am nevoie sa sper ca totul va fi bine.Nu concep viata fara mama mea si caut ceva, sperand ca totul va fi bine.Multumesc pentru ca iti pasa, dovada fiind raspunsul tau.

| MistiqueAngeL a răspuns:

Sincer eu nu cred ca acel tratament chiar face minuni... Acum nu stiu exact dar cancerul nu poate fi tratat doar printr-un tratament naturist. Dar nimic nu este imposibil. Fii tare si insanatosire grabnica pentru mama ta:*.

| idiottrex explică (pentru MistiqueAngeL):

Prezenta unui inger este de bun augur.Multumesc din tot sufletul!

| idiottrex explică (pentru MistiqueAngeL):

Prezenta unui inger este de bun augur.Multumesc din suflet!

| idiottrex explică (pentru Brigaela):

V-am citit si pe alte situri, multumesc! Cu respect, S.N.

| FerLin a răspuns (pentru idiottrex):

Imi pasa pentru ca asta e lucru ce ma ingrozeste si pe mine teribil, pierderea mamei. Mai ales ca are niste noduli la san si alte afectiuni pentru care merge des la medic si o vad suparata dar de fiecare data imi spune ca totul e bine si... eu unul ma tem ca nu e bine... Deci te inteleg si incearca sa fi puternica, atat pentru tine cat si pentru ea. Sper sa se vindece, si daca nu se vindeca, mai devreme sau mai tarziu tot ai sa treci prin cosmarul asta cum toti trecem. Nu vreau sa te sperii sau sa crezi ca trebuie sa fii indiferenta pentru simplu fapt ca se va intampla la un moment dat, ce vreau sa-ti spun e ca trebuie sa fii pregatita pentru orice. Doamne ajuta!

| MistiqueAngeL a răspuns (pentru idiottrex):

Nu ai pentru ce. Si mie mi-ar prinde bine incurajari daca asi fi in cazul tau. Nu imi pot imagina viata fara fiinta care mi-a dat viata...

| fiosel a răspuns:

Mai eu nu las lua, iti spun din cunostinta de cauza am fost bolnva de cancer de ovar, si am facut tratament naturist printre citostatice de la doamna dr virginia faur lugoj de la laboratoarele favisan si ma simt fff bine cat despre tratamentul cu laptisor de matca laptisorul de matca nu ie prea indicat in cancer... dar o gandire pozitiva si credinta in dumnezeu in boala asta face minuni, carcinom am avut si eu si sa stii ca cancerul ie boala intregului corp trebuie vindecat trup si suflet la un loc altfel nu reusesti dumnezeu sa va ajute

| idiottrex explică (pentru fiosel):

Va multumesc pentru raspunsurile si incurajarile voastre! Este adevarat, doar Dumnezeu stie ce va mai fi.Va doresc un Craciun si un An Nou fericit tuturor si...sa ne traiasca mamele, sa ne bucuram de ele multi, multi ani!