| anonim_4396 a întrebat:

Mda deci maine o sa ma duc la doctor si cred ca am oreion sau cum i se zice. Nu vreau sa stau 10 zile la pat. In 14 ianuarie incepe scoala si nu vreau sa lipsesc sad As putea merge la scoala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| grAnonimH a răspuns:

Daca nu e foarte grav, dar întreabă doctorul. Daca spune sa stai acasă stai, o sa recuperezi si e mai importanta sănătatea.

| minrest a răspuns:

Vrei sa le dai tuturor colegilor oreion? Stai la pat si fii multumit daca nu vei avea sechele; oreionul este o boala foarte contagioasa.

| Crisstinayy12 a răspuns (pentru minrest):

Nu am oreion am fost azi la doctor si el a spus de o adenopatie dar sa mai fac investigatii

| minrest a răspuns (pentru Crisstinayy12):

Ma bucur mult, dar principiul ramane acelasi: nu mergem la scoala cu boli contagioase, caci nu avem dreptul sa imbolnavim lumea.