| Someonee a întrebat:

Mi-ati recomanda asa ceva. Deja fac exercitii fizice zilnic. 100 de flotari, 100 de abdomene si multe altele. Mi-as dori sa-mi dezvolt masa musculara mai repede si as vrea sa iau asa ceva.
http://www.amazon.com/gp/product/B002DYIZEY/ref=twister_ B002DYIZEO? ie=UTF8&psc=1. Stiti vreun efect negativ? Am niste neamuri care le-a dat copiilor lor proteine cand erau mici si acum au ajuns niste umflati la fata (nu as vrea sa ajung si eu asa :)) Bine, astea nu-s proteine dar ma gandesc sa nu aiba cam acelasi efect. Raspuns castigator, celui mai raspuns (normal) :).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Evident ca si exercitii, dar ti-am zis, exercitii de baza, NU prostii gen flotari si abdomene
Cu flotari nu pune NIMENI muschi

Cu exercitiile astea pui muschi :
http://antrenorulmeupersonal.ro/articole/exercitii-valoroase/

Sa nu-ti lipseasca nici un exercitiu de acolo

p.s. : eu ma multumesc cu alea din carne, branza, oua, etc., ca eu am 5 mese pe zi, am zile cand depasesc 1 kg de carne :D

7 răspunsuri:
| Dannyofficial a răspuns:

Nu stiu ce sa zic si eu am 15 ani si arat ca unu de 20ani, am facut sport acasa si la sala fara nici un atrenor si arat destul de bine, vreau sa se mai formeze oleaca muschi si eau si eu proteine si trag tare dupa aceea, la 20 de ani vreau sa imi eau steroizi casa particip la concursuri de culturism. sper ca te-am ajutat. si din cate am auzit ie bine sa ei si proteine catitati mici, odata ce ai loat proteine tinete de sala nai incotro.winking

| Cosmin86 a răspuns (pentru Dannyofficial):

De ce sa te tii de sala cand iei proteine?

toata lumea ia proteine, se gasesc si in mancare, asa ca de ce ai face ceva special cand iei din suplimente?

p.s. : lasa sala, ia o carte de limba romana, ca scrii ca un analfabet

| Cosmin86 a răspuns:

Ca sa pui muschi faci maxim 8 repetari pe serie ( nu 100 ) cu greutate mare ( daca poti peste 8 repetari, maresti greutatea ).

Si lucreaza pe grupe, organizat, O GRUPA pe saptamana, nu "multe altele", fa doar EXERCITII DE BAZA ( impins cu haltera, presa militara, genuflexiuni cu haltera, indreptari, ramat, tractiuni, flotari la paralale, flexii, extensii, impins cu priza ingusta, etc. ).

Cu alea pui mushci, nu cu flotari si abdomene.

Si documenteaza-te ce sunt proteinele, tu DEJA IEI PROTEINE, mareste intai proteinele pe care le iei deja

| Someonee explică (pentru Cosmin86):

Deci daca mananc mult, nu ma multumesc cu proteinele care mi le ofera carnea, de ex., mai iau si suplimente care contin proteine. Pot sa stau cu burta la soare si sa astept sa mi se dezvolte masa musculara? Musai ceva exercitii.

| Someonee explică (pentru Cosmin86):

Merci mult. Dar oricum sa te uiti la video-urile alea doua de pe altamedicina. N-ai sa regreti happy

Răspuns utilizator avertizat
| Someonee explică (pentru deundecumpar):

N-ai inteles nimic.
Esti prost
Ia loc
Ai nota 4 laughing