| ღmarynaღ a întrebat:

Mi-e putin frica de sanatatea mea. Nu mi-a venit menstruatie de 4 luni, cred ca e si din cauza stresului si a fluctuatiei rapide de greutate..nu am avut contacte sexuale. Ce remedii naturale pot folosi? happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hyora a răspuns:

Stai linistita ca nu ai nimic laughingsi eu am patit tot asa happy nu ti-a venit de 4 luni
deoarece inca se regleaza big grin cand iti va veni menstruatia o sa fie foarte abundentawinking

10 răspunsuri:
| sukkakk a răspuns:

Pai intreaba ceva la farmacie sau du.te la un medic ginecolog!
Sau poate nu sa reglat deja bine!

| anutza6117 a răspuns:

Nu trebuie sa ei nici un remediu. posibil sa nu iti vine chiar 6 luni.nu se regleaza decat dupa ani. daca nu esti convinsa intreaba la farmacie, doctori

| Pitzipoanca a răspuns:

Remediul natural pe care ti-l recomand e medicul ginecolog. Probabil esti anorexica, ele raman fara menstruatie. Si dup-aia, mergi si la nutritionist. Ca sa nu te ingrasi tot ce ai slabit.

| Domnisoaraindragostita a răspuns:

Salut.Citi ani ai? cred ca in primii ani de menstruatie e ceva normal.Si totusi mai bine mergi la un medic daca e nevoie.

| Amilik a răspuns:

Esti tu sigura ca intarzierea e datorata stresului si fluctuatiei de greutate? De ce nu vrei sa mergi la un doctor (eventual medicul de familie) si sa ceri o consultatie? 4 luni e o perioada ingrijorator de lunga. Cu sanatatea nu e de glumit.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Parcă ți-am mai spus, consumă ceai de crețișoară, este un stimulent hormonal natural, mai este cunoscut și ca "mantia doamnei".
Sănătate!
Pa, pa.

| 1DobreMihai1 a răspuns:

Pai ia contact sexual poate ti se regleaza mai repedelaughing

| ForeverLivingProducts a răspuns:

Buna maryna, sunt consilier pentru un stil de viata sanatos, promovez niste produse din aloe vera..in primul rand, ce varsta ai? si de unde esti. poate am putea stabilii o intalnire..sau putem discuta in continuare aici. daca doresti.o zi frumoasa

| ღmarynaღ explică (pentru Legiuitoarea):

Nu-mi amintesc, thinking mersi oricum! happy

| ღmarynaღ explică (pentru Domnisoaraindragostita):

Am 14 ani.