| king5151 a întrebat:

Nu stiu ce sa fac ieri, aveam febra am luat medicamente si azi tot am laughing Am incercat toate metodele.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
24 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Suna sau mergi daca se poate, la medicul de familie. Chiar azi. Daca nu mai este la cabinet, mergi la urgente.

| morfeo a răspuns:

Test covid ai incercat?

| king5151 explică (pentru morfeo):

Pai nu tusesc, nu stranut, doar am febra, cred ca am facut rosu in gat ca am stat in apa acum 2 zile si era rece

| Yuoia a răspuns (pentru king5151):

Nu e obligatoriu sa ai toate acele simptome. E suficient unul.

| king5151 explică (pentru Yuoia):

Pai si acum 2-3 ani cand nu exista covid-19 si facea lumea febra, inseamna ca avea corona?laughing

| nicu991 a răspuns (pentru king5151):

Zi-ne unde stai ca sa venim la priveghi. E clara treaba laughing

| Yuoia a răspuns (pentru king5151):

Treaba ta! In conditiile astea, nu stiu de ce ai mai intrebat. Eu ti-am spus doar sa mergi la medicul tau. Si ca nu e nevoie de toate simptomele cumulate ca sa ai virusul.

| Mmn a răspuns:

Febra,insemnand cat?

| king5151 explică (pentru Mmn):

| king5151 explică (pentru nicu991):

Te astept laughing)

| Mmn a răspuns:

Ia antipiretice, consuma lichide.

| nicu991 a răspuns (pentru king5151):

Cand ai masurat-o temperatura? De cate ori?

| Catrice a răspuns (pentru king5151):

Pai n-ai auzit ca covidu e de anul trecut da' acum l-au descoperit ăștia?hee hee

| king5151 explică (pentru Catrice):

Nu cred in covid oricum, daca ai racit, ai covid, daca te doare ceva, iarasi ai covid. laughing aiurea

| Catrice a răspuns (pentru king5151):

Ajungi la urgente ca te-o călcat unu' cu mașină, ai covid rolling on the floor

| king5151 explică (pentru Catrice):

Exact laughing)))

| Simpatic a răspuns (pentru king5151):

Nu crezi dar el exista, iarasi va dati cu parerea ca nu exista ceva doar pentru ca nu credeti voi.
Toti credeti ca e asa o propaganda mare generalizata ca sa se vanda mastiwinking

| NuCitescNotificari a răspuns (pentru king5151):

Daca esti asimptomatic, iar ai covidlaughing)))))))))

| Jokers666 a răspuns:

Suna medicul de familie si spune-i sa vina la tine acasa si va vedea ce ai

| JicaContra a răspuns:

Sa nu iti faci test covid, ca doar ai doar febra, asteapta pana devii zombie tongue

| king5151 explică (pentru JicaContra):

Stai calm ca nu mai am nimic, sunteti batelaughing

| JicaContra a răspuns (pentru king5151):

Daaaaa, cred ca 90% pacientii din spitalele cu, covid credeau ca nu au nici pe dracu
unii chiar ziceau asta si dupa ce testul a iesit pozitiv

deci, iti doresc o moarte fericita big grinbig grinbig grinbig grinbig grin
abia astept sa te vad la stiri!

| king5151 explică (pentru JicaContra):

Cred ca n ai mai mult de 14 ani laughing tu crezi ca daca ai covid inseamna ca mori? esti vai de ma ta

| JicaContra a răspuns (pentru king5151):

Cred ca nu conteaza ce varsta ai tu daca ignori faptul ca poti sa mori, si te-ai convins singur ca nu ai nici pe dracu', insa fiecare cu, crucea lui, in locul tau as sufla in iaurt doar ca sa fiu sigur ca nu sunt in pericol, dar FIECARE CU, CRUCEA LUI

deci, inca odata, iti doresc o moarte fericita big grin rolling on the floor
e foarte frumos sa mori singur de covid, cand nu mai poti trage aer in piept si te sufoci incet!