| anonim_4396 a întrebat:

Pareri intermittent fasting? Daca vreau sa slabesc fiind in deficit caloric dar adaugand ai intermittent fasting-ul pentru rezultate, o sa fie ok? Adica, se arata rezultatele si in oglinda sau doar pe cantar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MadRaven a răspuns:

Recomand intermittent fasting.
Eu am o perioadă de când mănânc doar o dată pe zi și mă simt foarte bine. Am renunțat treptat la micul dejun, apoi am făcut 16:8 și 20:4. Da, vezi rezultatele. Eu nu schimbasem cu nimic meniul zilnic, ci doar am început 16:8 și tot am slăbit.
Chiar dacă primele zile sunt mai grele, că e organismul învățat cu mai multe mese pe zi, o să te simți mai bine pe termen lung. Nu doar slăbești, primești, bonus' și o stare generală mai bună.
Chiar și după ce slăbești și îți schimbi alimentația, îți recomand să rămâi la intermittent fasting pe termen lung pentru că face bine sănătății.

| anonim_4396 explică (pentru MadRaven):

Iti multumesc, o sa tin cont!

7 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Romanii au murit demult.

| Donsavas a răspuns:

Asta nu e dieta. E un mod de a ti odihni organismul.

| anonim_4396 explică (pentru Donsavas):

Din cate am inteles ajuta foarte mult (in special) la slabit deoarece, corpul o sa fie nevoit sa consume din grasimi etc in acea perioada.

| Ineys a răspuns:

Calmeaza-te prietene, esti total paralel cu subiectul. Ti-ai luat ban pe TPU si acum te razbuni pe toata Romania sau cum? rolling on the floor

| StrongHeart a răspuns:

Be careful what you wish for..Pe langa asta cred ca ai probleme mari la mansarda

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Ia mai zi rolling on the floor
De unde accesezi TPU?