| irinamariiii a întrebat:

Pastila de a2a zi se vede la controalele ginecologice sau la analize?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| WANNNA a răspuns:

Nu se vede.

| haileewatson a răspuns:

Cum sa se "vada"?

| Nina74 a răspuns:

Mai tarziu ai sa vezi tu efectele negative alea pastilei de a 2 a zi! Menstruatia dereglata, fibroame, chisturi ovariene! Era mai simplu sa folositi prezervativul!

| Goddessss a răspuns (pentru Nina74):

Si de unde știi tu ca nu a fost folosit? Ușor sa judeci

| Nina74 a răspuns (pentru Goddessss):

Nu ai specificat nimic de prezervativ!

| Nina74 a răspuns (pentru Nina74):

Eu doar ti-am spus ce efecte, negative are pastila de a 2 a zi si ce haos hormonal poate provoca!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu se vede la nici o analiza.
Dar tu vei simtii enorm toate efectele negative ale pastilei de a doua zi, pe urmatorele 6-12 luni.

| irinamariiii explică (pentru Violleta2022):

Imi poți enumera majoritatea efectelor? Am citit prospectul însă acolo nu erau atât de multe efecte adverse și nu se specifica de "chinurile" provocate de pastila. Mulțumesc!

| Violleta2022 a răspuns (pentru irinamariiii):

Ti le-am enumerat deja pe celalat topic pe care l-ai scris ieri:

https://www.tpu.ro/......i-a-venit/

| Violleta2022 a răspuns:

La controlul ginecologic se vede ca nu mai esti virgina, avand sex cu penetrare, fiindca himenul sau anusul sunt rupte, dar nu se vede daca ai luat pastile anticonceptionale sau avortive.

| 1234568807 a răspuns:

Vedeti ce se intampla daca nu folositi prezervativ? Ce e atat de greu sa folositi un prezervativ? Asa se aduc pe lume copii nedoriti care ajung rau din cauza voastra