| AnonimFaraPereche a întrebat:

Pe langa cearcane sunt vânătă in jurul ochilor. Nu e de la oboseala si nici de la curent. De la ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Si lipsa de vitamine poate ajuta la aparitia acestor probleme.
Fa-ti niste analize la sange si apoi ia ceva suplimente.

| Caro34 a răspuns:

Ar trebui sa faci o analiza coproparazitologica de 5 zile si sa vedem ce iese. Somnul e suficient? Asa-i ca nu tii nici o dieta sau nu ai tinut nici de curand? Lichidele sunt suficiente? Numai bine!

| Caty68 a răspuns:

Pot fi ereditare.

| AnonimFaraPereche explică (pentru OldSoul):

Analizele de sânge mi-au iesit bune.

| OldSoul a răspuns (pentru AnonimFaraPereche):

Bune la limita, sau bune bune?

Uita-te sa fie valorile alea cat mai aproape de medie, daca sunt bune "la limita" nu e neaparat bine.
Am fost facut si eu ceva analize si la o prima impresie erau bune, dar cand am fost la medic au zis ca la unele erau la limita si ca trebuie duse mai spre medie. Nu prea mai retin exact, dar cred ca ti-ai dat seama la ce ma refer.

| AnonimFaraPereche explică (pentru OldSoul):

Da am inteles la ce te referi insa si eu am fost la doctora si a zis ca e totul in regula.

| OldSoul a răspuns (pentru AnonimFaraPereche):

Nu stiu, in cazul asta nu am idee.
Dar totusi ai putea incerca sa dormi mai mult sau mai bine, chiar daca cand te trezesti nu te simti obosita, incearca sa nu te trezesti fortat.
Exista mai multe subiecte de acest gen abordate pe net despre somn, si acele cicluri de somn, studiaza putin problema, poate te va ajuta.