| MountainRiver a întrebat:

Poate să ne doară capul de la acel exercițiu numit "concentrare"?
Adică este normal să te doară capul după fiecare zi de exercițiu intens de lucru cu memoria, concentrarea, atenția, gânditul și rezolvatul de probleme?
Zilnic am dureri de cap, după aceste munci și nu pricep dacă e doar oboseală sau suprasolicitare sau să încep să-mi fac griji?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

In timp lucrurile vor deveni din ce in ce mai ușoare

| DandG2304 a răspuns:

Ia o pauza mai lunga, preferabil cateva zile, pe urma poti sa reiei. Exercitii de concentrare facusem si eu (meditatie mindfulness) si am ajuns cu dureri de cap si altele (exagerasem aiurea). Mi s-a recomandat pauza si cresterea treptata.

Bula
| Bula a răspuns:

Vorbeste cu conductorul meditatiei!

| Furnicuta000 a răspuns:

Da, in momentele alea creste corizolul (hormonul stresului) si poate sa dea anumite simptome