| Elecktra a întrebat:

Pot face candida de la antibiotice(ospen)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| BIOO a răspuns:

Buna seara! Poti face diverse boli, nu doar candida de la antibiotice, de la pastile chimice! Incearca sa nu mai folosesti asa ceva si sa te tratezi pe cale BIO! Daca vrei sa discutam mai multe, da-mi id-ul in privat si iti explic in detaliu care-s reactiile adverse a acestor medicamente! Sanatate!

| koko3475 a răspuns:

Da. Antibioticele sunt un factor important in cauzarea acestei boli la femei. se trateaza daca te duci din timp la medic.

| IMC90 a răspuns:

Da, poti.

| IMC90 a răspuns (pentru koko3475):

Si la barbati nu e?

| Azµre a răspuns (pentru IMC90):

E la toata lumea... daca le ia in exces, tot odata si datorita igienii depinde cu ce se spala, multi nu stiu ca trebuie sa se spele cu un sapun cu ph neutru si asa isi deregleaza flora bacteriana.da lasa-i

Abh
| Abh a răspuns:

Bineinteles, orice antibiotic distruge flora microbiana saprofita existenta in mod normal in vagin si favorizeaza inmultirea Candidei albicans.