| marianpurdea a întrebat:

Poti bea din doze de suc dupa oamenii care au boli venerice

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

În general nu este o idee bună să bei după nimeni (cu excepția persoanelor foarte apropiate gen partener, copiii tăi, etc). Cu atât mai puțin după necunoscuți care au boli venerice, deci este clar că nu sunt deloc atenți la sănătatea lor în general, deci pot avea tot felul de boli transmisibile prin salivă.

Și de ce ai vrea să bei dintr-o doză de suc după o persoană despre care știi că are boli venerice? Mori de sete dacă nu bei sucul ăla?

| marianpurdea explică (pentru johnnny123):

Chestia e ca, colegul meu mi-a cerut o gura de suc si m-am simtit asa sa nu ii dau, cum ar trebui sa reactionez?

| gabicoo a răspuns:

De ce să nu poți? Noi îți dăm voie.winking

| johnnny123 a răspuns (pentru marianpurdea):

Poți să-i spui "nu dau la nimeni să bea din sucul meu".

Oricum, văd din întrebările tale că de fapt tu ești ăla care e "familiarizat" cu bolile venerice... Deci i-ai face un bine colegului dacă l-ai refuza.

| DandG2304 a răspuns:

Ideal este sa nu se bea nimeni dupa nimeni, indiferent de gradul de rudenie.

| Furnicuta000 a răspuns:

Bolile venerice nu se transmit prin saliva, doar gripa

| TimberWolf a răspuns:

Depinde ce are, daca are hepatita poti sa bei linistit ca nu se ia, daca are TBC nu bei ca e posibil sa iei.

| ninuku a răspuns:

Bolile venerice nu se iau decat prin contact sexual.

| Whitte a răspuns:

Poti bea. Dar daca te infectezi, e vina ta.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru ninuku):

Se iau prin schimb de fluide. Inclusiv prin ingerarea salivei altuia. Ca bolile nu raman blocate in cuc si pasarica. Ele circula prin sange si alte fluide ale corpului.