| Psihologul a întrebat:

Prajeam ceva si mi-a sarit ulei in ochi.
Nu ma ustura, nu ma doare, doar simt un mic disconfort ca si cum as avea ceva in ochi.
O fi grav?.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| AnaCristinaN a răspuns:

Eu te-asi sugera sa te duci la doctor, sa nu se agraveze.

| Pagnel a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci al medicul de familie...acel disconfort poate fi ceva grav sau nu... dar cel mai bine e sa afli de la un specialist.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dă-i cu apă rece din abundență și dacă în 2-4 ore nu cedează, mergi la oftalmologie.
Sănătate!
Pa, pa.

| AndraTpu a răspuns:

O sa-ti treaca repede senzatie de disconfort!

| Psihologul explică (pentru AndraTpu):

Mersi, mi-a trecut big grin