| anonim_4396 a întrebat:

S-a operat cineva de varice cu laserul, e normal să doară așa de rău (ca o arsură) după o săptămână de la operație?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| 1234568807 a răspuns:

Depinde de varice, daca sunt rosii din cate stiu nu doare, daca sunt albe alea oricum nu poti fi tratate

| Hammurabi a răspuns:

Da, mama s-a operat acum vreo 4 ani. Și știu că a avut dureri destul de nasoale vreo jumătate de an după.
Își punea permanent comprese cu gheață sau apă rece.

| Catrice a răspuns (pentru 1234568807):

Lul ce zici tu sunt vergeturi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Hammurabi):

Ok! Mersi! happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru 1234568807):

Păi nu prea știu de care varice are mătuși-mea. Dar la ea cam sunt pline picioarele de de toate venele și varicele, are picioarele aproape negre, deci nu prea mai știi de care varice are. happy
Dar s-a operat recent și are dureri și acum.