| DerFinne a întrebat:

Sal TPU, am o problema. cineva m-a muscat de gat..si mi s-a invinetit locul..., si doare locul respectiv daca il ating. Cam in cat timp ar putea trece? Ar putea avea vreo consecinta? Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mirunarazboinicaa a răspuns:

Buna! Pai, poti sa-ti pui gheata pe locul acela inflamat. Sau..mazare,sau orice, dar sa fie de la congelator. Nu stiu sigur cand o sa treaca, dar cert e ca nu ar trebui sa te mai doara. Consecinte? Niciuna. Sigur iti va trece. Fiind in sezonul rece, poti sa porti esarfa sau fular ca sa nu se mai vada muscatura.Asta daca vrei s-o acoperi.
Sper ca am fost de ajutor.

3 răspunsuri:
| Fizy93 a răspuns:

Gabirazboinicaa are dreptate dar nelamurirea mea este: Te-ai gandit la consecinte mult? Chiar tii frica de o muscatura de fata? Chiar nu ai mai facut asta? laughing LOL

| DerFinne explică (pentru Fizy93):

Vazusem la un moment dat un caz in care de la o muscatura, unei femei i-a paralziat mana deoarece a nimerit o artera bla bla bla, nu stiu exact, e ceva vechi. iar cea care m-a muscat pe mine, nu a muscat cum musca o fata obisnuit., a muscat cat pentru 9 fete,. laughing))))) Intr-adevar, m-am gandit la consecinte dupa ce am citit articolul ala, deja imi imaginam cum mi-a luat artera la tinta. merci de raspuns!, multa sanatate, asemenea si Gabirazboinicai. :* laughing big grin

| Fizy93 a răspuns (pentru DerFinne):

Sanatate si fericite "perversi mici ce sunteti" tongue