| Eumada a întrebat:

Sall! Am si eu o intrebare. Ieri am spart un borcan si mia sarit pe picor si mi-a luat pielea deci nu mai am piele mi se vede putin carnea.ce sa fac nu vreau sa merg al doctor.crying. am pus betadina si ma`m pansat ziua sa nu intre mizerie dar seara in pat ma las fara pansament... Ce sa fac mi-e frica nu vreau sa merg la doctor sa ma cose sau injectie.crying straight face Helpp! FUNDA!happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lucian007 a răspuns:

Stai linisti ca nu te coase nimeni, iar injectie nu are de ce poate doar sa te spele cu ceva dezinfectant si atat...din pacate exista sansa sa iti ramana o cicatrice mica dar cu timpul va deveni de aceeasi cu loare cu piele si nu o sa fie vizibila decat daca stii ca este acololaughingnumai bine!happy

6 răspunsuri:
| Laura0 a răspuns:

Calm sweety...dezinfecteaza apoi bandajeaza-te daca ti s-a luat oleaca pielea nu patesti nimic si nu trebuie sa mergi la doctor

| Mirrre a răspuns:

Pai trebuie sa mergi la doctor ca alftel se va infecta...straight face

| Laura0 a răspuns:

Tine-ti pansamentul mereu acolo si searahappy... fundabatting eyelashes? aa si poti sa te dai cu aloe..sau sa te duci la farmacie sa-ti iei o crema

| Eumada explică (pentru Laura0):

Nu s-a dus putin din piele s-a dus mai mult.straight face

| Laura0 a răspuns:

Hmmthinking trebuie sa ti se regenereze pielea..nu te poate coase.n-are cum si nici injectie nu poate,trebuie sa lasi sa ti se vindece,eventual daca te duci la medic iti va da o crema sau ceva de genu, pielea se va reface, dar ii trebuie timp, pana atunci tine-o bandajata si sa ai grija sa-i schimbi pansamentul regulat si sa dezinfectezi, eu nu-s doctor si totusi ti-as recomanda sa vorbesti cu unustraight face

| Laura0 a răspuns:

Fundabatting eyelashes?