| mennenspeed a întrebat:

As vrea sa tin " un regim ", adica in fiecare zi, sa mamanc cereale de porumb ( Fortza)[ in fiecare zi o punga de cereale ] cu lapte 3, 5 grasime, sau iaurt ( fructe, simplu). Este bine? "regimul " vreau sa-l tin timp de o luna. Am inceput de 5 zile (5 pungi Fortza). Pareri...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O dietă diversificată cred că e mai bună pentru sănătate. Sunt vegetarian dintotdeauna (25 ani), la fel ca părinții mei. Mănâncă fructe, mănâncă legume, nuci, cereale... O dietă echilibrată prinde bine. Dacă urmărești să slăbești renunță la masa de seara: 1. o să mănânci bine dimineața, 2. o să dormi devreme, ca să birui foamea big grin, 3. o să lași stomacului zilnic și un pic de odihnă. happy

Ferește-te de idei ciudate și de excese. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Lasa dietele!
Daca vrei sa scapi de kilograme,tot ce trebuie sa faci este sa te alimentezi corect, sa incerci sa renunti la mancarurile nesanatoase, precum cea de fast-food, bauturi acidulate, prajeli, grasimi de tot felul, lactate grase si cel mai important este miscarea.
Te pup!

| mennenspeed explică (pentru anonim_4396):

Nu e dieta, nu vreau sa slabesc, am inaltimea 1.84 si 60 kg. Mi se pare ceva sanatos...

| MiculFaraon a răspuns:

Saluut. Este foarte bine ce faci. Daca ai sa faci si ceva abdomene, genoflexiuni, flotari vei arata calumea. Bafta!