| KickBoxer a întrebat:

Voi credeti ca sunt gras? Am 14 anii 169 170 cm inaltime si cam 64 65 KG. Unii colegi imi spun ca sunt plinut altii ca sunt ok.Voi ce credeti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

Da esti un pic plinut, ai o dezvoltare dizarmonica cu plus de greutate.Incearca sa mananci fructe proaspete si sa eviti sucurile dulci si fa sport o modalitate foarte buna-si amuzanta-de a te mentine in forma si a reduce kilogramele. Vrei sa arati bine? Atunci fii activ!

3 răspunsuri:
| KickBoxer explică (pentru Raniia):

Fac fotbal si mancare de fel nu mananc mult... mna dar asta e felul meu mai plinut

| Raniia a răspuns (pentru KickBoxer):

Nu te ingrijora, pe perioada pubertatii cresti mai mult decat in orice alta perioada.Ca sa te dezvolti normal este foarte important sa te asiguri ca urmezi o dieta sanatoasa si echilibrata.

| IMC90 a răspuns:

Esti cam la limita. Greutatea ta ideala este de 59-60 kile.