| Junior1234 a întrebat:

Salut.Am 1.85 cam ce greutate ar trebui sa am.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tagg a răspuns:

Greutate ideala :75 kg
greutate normala : 85 kg
Greutatea poate varia cu cateva kg in + sau -, dar acelea sunt nesemnificative! Sper ca te-am ajutat, funda?

9 răspunsuri:
| dummy12 a răspuns:

Salut,si eu am tot 1.85 si doctorul mi-a spus ca greutatea mea este ok, si eu am 62 kg

| Maryuk해바라기 a răspuns:

GREUTATEA IDEALĂ
Kilograme
GREUTATE NORMALĂ
64-86
Kilograme

Calculator greutate ideală

Răspuns utilizator avertizat
| Chrissy92 a răspuns:

Greutatea ideala 80 kg

| szzbun a răspuns:

75 de kg ar trebui sa ai. cu 10 mai putin decat inaltimea happy

| TDman a răspuns:

In jur de 85 de kghappy

| derbedei a răspuns:

La 1.85 inaltime si 18 ani ar trebui sa ai 73 kg

| maryus24 a răspuns:

Conform o sursa sigura greutatea optima nu trebuie sa treaca de 83 de KG

| Junior1234 explică (pentru derbedei):

Am 15 ani si nu 18 anihappy