| davidtm a întrebat:

Salut,am 12 ani si n am deloc muschi. bine am ceva.
dar vreau sa mi maresc putin muschi.ma ajutati cum sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Buna, muschii nu tii lucrezi decat la sala de firness sau practicand sporturi happy. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce muschi iti trebuie tie la 12 ani?

| Chicharito a răspuns:

Eu nu practic sala...Dar traind la sat si avand treburi sunt obligat sa ridic mult... Si mai ales ca practic fotbal! Am muschi la burta si picioare (la picioare faci daca practici un sport in care trebuie sa alergi). Si in plus ti-as recomanda fotbalu' deoarece e sanatos.

| availablehandyman a răspuns:

Frate daca vrei muschi! fa practica acasa
*flotari, *abdomene, *tractiuni (daca ai bara)
s-au sparge lemne (cu toporu) faci biceps! sper ca te-am ajutat (imi dai si mie o funda big grin

| AlleSiAtat a răspuns:

Eu zic sa mai astepti 2 ani... daca tot vrei sa fie ceva cat de cat vizibil, fa cateva flotari sau tractiuni, cum am vazut un raspuns de mai jos.winking
Bafta!

| davidtm explică (pentru anonim_4396):

Dar care e problema ta.sunt destul de mare.de ex giuliano are muschi la 5 ani sau cat are el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru davidtm):

Perfect!
Ai ales cel mai bun reper!
Tatal lui il pune la exercitii fizice impotriva vointei lui pentru a castiga niste bani.
Dar si tu poti deveni la fel.
Fugi la sapa toata viata si sa vezi ce "Giuliano" ai sa te faci.
P.S. Mai foloseste abecedarul!

| Empathizer a răspuns:

Mai amana exercitiile de forta vreo 3-4 ani, ca sa nu ai probleme cu cresterea in inaltime. Fotbalul si sporturile de echipa in general sunt exact ce-ti trebuie la momentul actual. Succes!

| davidtm explică (pentru anonim_4396):

As zice ceva.dar ma abtin.las ca stiu sa scriu violator de caini ce esti.pe langa alti care nu stiu nici literele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru davidtm):

"Violator de caini"
Pentru cei 12 ani ai tai esti foarte "inteligent", probabil din cauza educatiei primite acasa!
Tu chiar vrei sa devii un sac de muschi si ai creierul gol?
Foloseste abecedarul!

| moldovanbogdan a răspuns:

Flotari si creste pieptul si bicepsul. Funda te rogpuppy dog eyes?

| Cosmin86 a răspuns (pentru moldovanbogdan):

De cand naiba creste bicepsul de la flotari?

N-ai nicio treaba cu sportul asta, nu?