| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani prima oara mi-a venit menstruatie in august 18 a durat vreo 4-5 zile nu a curs nici prea putin dar nici prea mult .De atunci nu mi-a mai venit deloc 3 luni aproape... big grin Am citit pe internet ca poti astepta si 6 luni sa iti vina urmatoarea menstruatie pana cand se acomodeaza orgnismul. E adevarat? sau am eu vreo problema?
MuLtumesc Anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu ai nici o problema, asa se intampla la inceput. Menstruatiile sunt neregulate, cu pauze mari intre primele. Nu-ti face griji, in doi ani lucrurile se vor normaliza.

| Silvia a răspuns:

Acelasi lucru i s-a intampla si unei prietene a mea.Stai linistita, in cateva luni, maxim un an, iti va veni iar menstruatiawinking. Pana atunci, bucura-te de lejeritatebig grin.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Esti la inceput si ciclul tau nu e regulat... abia dupa 2 ani se regleaza...stai linistita ca s-a mai intamplat asta si altor fete...ca sa te linistesti ai putea vorbi despre asta cu doctorita ta de familie si ea va sti ce sa-ti spunawinking

| denisa0906 a răspuns:

Nu nu ai nicio problema. dureaza 2 ani pana cand hormonii iti sunt reglati... dar in timpul aceasta de "nemenstruatie" sa zic asa big grin ai grija cum te comporti cu corpul tau ca sa nu ai dureri groaznice cand iti va veni... e un sfat.pastreaza`l. poate ca iti va prinde bine.:* :X

| Magic a răspuns:

Nu este nimic grav, si eu am avut aceasta problema, nu trebuie decat sa te duci la ginecolog si el in urma unui contro iti va da niste pastile care sa te ajute in aceasta privinta.:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da scumpa mea happy

Tine minte ca aveam doispe ani, si era o prietena, care la fiecare mestruatie ii intarzia cel mult 3 luni. Surorii mele i-a venit pe 10 iulie, prima si ultima data. E ceva normal, dpa 1/2 ani ti se va regla, si nu sunt motive sa iti faci griji happy
Toate fetele trecem prin asta, nu ai ce probleme sa ai in afara de sarcina, dar la tine nici nu se pune problema. Mult succes kiss

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Este ceva normal ca la început să fie dereglat, însă cu trecere timpului se va regla ușor, ușor.
Nu ai nimic tu, personal.
Lasă organismul să-și facă treaba singur.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut. e cewa normall nu ai dce sha te temi.asta se intampla la inceput.in primele zile s`ar potea sa-ti coorga mai mult si sha te tsina 4-5 zile... si o sa-ti vina in maximm 3-4 luni. daca nu iti vine sr fi cazul sha t duci la un contorl ginecolog:X
succes

| Rosalie_9695 a răspuns:

Acelasi lucru l-am patit si eu dar la mine nu a mai venit cam vreo 9 luni big grin acum e regulat si nu mai am probleme big grin