| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani 1.70 si aproximativ 50 de kg.
As vrea sa ma apuc de sala, doar ca, am niste probleme cu anxietatea si am observat ca uneori, cand fac efort, stiu ca suna ciudat, dar am impresia ca imi fuge imaginea de sub ochi, la fel si cand ma concentrez de pe un obiect pe altul, parca imi fuge imaginea din fata ochilor.
Vreau sa mentionez ca am facut fotbal de performanta 4 ani si nu am avut nicio problema.
Credeti ca e din cauza anxietatii? Si credeti ca e ok sa ma apuc de sala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| BuLaNNNeL a răspuns:

Sigur respiri corect?

| Leycris a răspuns:

Unu la mana, 15 ani e cam putin ca sa tragi de fiare. Iti distrugi incheieturile si coloana si nu le vei simti pe loc, te vor lovi de la 40+. Daca vrei muschi, poti incerca exercitii ce nu includ greutati: flotari, abdomene etc. Sunt aplicatii pe mobile de workout care iti dau niste serii de exercitii de te rup in doua si nici nu iti pui dezvoltarea corpului in pericol.

| RAY a răspuns:

Esti foarte slab, ai grija de tine nu e bine, la sala ai grija la coloana

| Donsavas a răspuns:

Da,este de la anxietate! Dar ghici ce, sportul te ajuta sa te concentrezi pe tine, nu pe stările tale, care sunt trecătoare. Sportul e cel mai bun tratament cand avem anxietate.

| Codsssd a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

Ce inseamna corect?