| anonim_4396 a întrebat:

Salut, Am 16 ani si amețesc cand ma ridic din pat brusc, o data am picat jos si nu mai vedeam nimic pentru cateva secunde, tin se menționez că stau mereu pe telefon.

De la ce poate fi?

Dau funda, Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sedentarism și anemie.

| Violleta2022 a răspuns:

Si inca nu-ti este clar ca statul atat de mult pe telefon iti nenoroceste vederea si creierul?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Stiu dar e ca si cum sunt dependent de telefon

| salieri84 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai tocmai ce ti-ai raspuns singur.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu exista dependenta de telefon, ca-l poti inchide si nu-l mai deschizi deloc, ca doar nu bei sau mananci nimic din el sa fii dependent de el.

| ywar a răspuns:

Lasa drogurile. Poate nu consumi droguri dar consumi telefon cu tiktok, Facebook si Instagram, pornake, jocuri pc si/sau consola. Leaga-te de scaun si invata. Asta poate fi deziderat.