| AlinBaicu a întrebat:

Salut,am 17 ani abia împliniți.Am înălțimea de 166, nu am păr la subraț și nici pe picioare,(și mustața e foarte mică ), iar vocea nu mi s-a schimbat.MA PANICHEZ DEGEABA sau e ceva normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| StudentLaMedicina a răspuns:

Ți-am răspuns la întrebarea asta, ai pubertas tarda. Trebuie să mergi la endocrinolog.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este foarte normal, inca organismul nu a ajuns la maturitate, pe la varsta de 21 de ani inceteaza cresterea si atunci toate organele ajung la maturitate, deci mai ai puțină rabdare.