| SnYcK3rS a întrebat:

Salut, am 18 ani si jumatate.62-63 kg si 1, 67 inaltime. Sunt scund, as vrea sa mai cresc macar 5 cm in urmatorii ani, stiu ca nu poti creste peste noapte, dar vreau macar 5 cm in urmatorii ani.

Ce sa fac sa ma mai inalt? Nu am unde sa fac aici la mine sport gen voley, handbal, baschet, etc

As vrea si un antrenament pentru masa musculara, acasa
Nu vreau pastile de crestere sau alte chestii de genu asta

Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| greenie a răspuns:

Mie mi se pare ca esti destul de inalta, nici prea inalta la o fata nu-i sta bine, e bine sa fii echilibrata, nici prea scund nici prea inalt.
Si eu am cam 1.67, 1.68 si uneori poate imi doream sa fiu putin mai scunda:plaughing
Cand ma uit pe strada si vad fete mai inalte ca mine mi se pare ciudat:d
Si plus ca o sa-ti gasesti greu un baiat sau nu neaparat.Eu am patit ca mi-a placut de cineva mai mic de inaltime ca mine...si a fost aiurea(si mai ales daca vrei sa porti si tocuri)
Pana la urma depinde de tine ce iti doresti cu adevarat.
Si nu cred ca la 18 ani si... mai poti face ceva pentru inaltime, poate doar sport gen baschet, handbal(dar tu ziceai ca nu ai unde sa faci)

| SnYcK3rS explică (pentru greenie):

Sunt baiat, am specificat, sunt scund, nu scunda...oh go on