| DoarEu1999 a întrebat:

Am 45 de kg si as vrea sa slabesc.
Am incercat dieta, dar la mine nu merge.
Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

La varsta ta nu sunt recomandate dietele, incearca sa alergi zilnic si nu mai manca seara

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Putem spune dietă doar în primele zile după o intervenție chirurgicală, atât.
Tu trebuie să înveți să mănânci.
NU EXISTĂ DIETE MINUNE.
Apropo, vârsta și înălțimea, te rog?
Greutatea este raportată la cele două, hai să vedem despre ce vorbim și ce dorim să facem!
Pa, pa.

| mada00madalyna a răspuns:

Buna! Ai o greutate OK pentru inaltimea ta, dar daca vrei sa slabesti trebuie sa faci un pic de sport ( abdomene, genoflexiuni etc).Cat despre diete poti incerca dieta cu supa de varza.Succes!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ai greutate NORMALĂ, iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 48 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai cu 3 kg mai puţin decât greutatea IDEALĂ, aşa că, NU mai trebuie să slăbeşti DELOC!

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu se recomanda dietele, deoarece esti in crestere.
Vorbeste cu un jutritionist.
Te pup!

| ktlina a răspuns:

Cati ani ai si ce inaltime ai?

| NumelePublicExistaInBazaDaDate a răspuns (pentru ktlina):

Probabil e din 1999

| DoarEu1999 explică (pentru ktlina):

Am 11 ani, in august o sa implinesc 12
Inaltime 1, 50

| DoarEu1999 explică (pentru ktlina):

Am 11 ani, in august o sa implinesc 12
Inaltime: 1, 0

| ktlina a răspuns (pentru NumelePublicExistaInBazaDaDate):

Nu stiu dar eram curioasa mai ales de inaltime pentru ca la 45 de kg nu esti gras ba din contra esti slab

| ktlina a răspuns (pentru DoarEu1999):

E ok atunci. nu mai trebuie sa slabesti

| DoarEu1999 explică (pentru ktlina):

Pai.Da.Dar mai multi imi spun ca sunt cam grasa

| ktlina a răspuns (pentru DoarEu1999):

Nu cred. Poate sunt invidiosi sau ceva dar eu zic ca esto ok. Nu ai nevoie sa slabesti la varsta asta. Eu la 14 ani am slabit 5 kg. Aveam 52kg la 1.65 si la 15 ani m-am ongrasat mai tare. Si acum iar trebuie sa slabesc.