| OvITpU a întrebat:

Am 60kg si 1, 80m si as vrea sa cresc in greutate, dar depunand masa musculara.
Ce imi recomandati intre MET_Rx® Mass Gainer, GFX-8 si Dynamite Pump?
Multumesc mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| skyrim2 a răspuns:

Salut,faci cumva sala, si de cat timp daca faci?

| Wehes a răspuns:

ON Serious Mass.

| OvITpU explică (pentru skyrim2):

Nu fac sala deocamdata. Dupa ce am sa cumpar suplimentele alimentare am sa ma apuc. Problema este ca eu mananc destul de mult si de ani de zile nu pot pune niciun kg. sad

| madalin307 a răspuns:

Sall,iti recomand gfx8 este mult mai bun si stiu multi care au luat si au avut rezultate destul de bune insa eu personl nu folosesc produse romanesti.cand ai bani iti recoman sa iei o proteina de la o firma straina cum ar fi:bsn(true mass pret:230lei),mhp(up your mass pret:195)sau muscletech(100% premium mass gainer pret259).despre dynamite pump nici nu se pune problema deoarece este volumizator si mai mult iti mareste forta in timpul antrenamentului si iti umfla muschii cu apa care se vor mai lasa dupa ce nu mai iei(nu este asa si in cazul proteinelor).in final iti recomand sa iei acum gfx8 daca nu dispui de multi bani si pe viitor sa iti iei ceva de calitate ca cele enumerate mai sus.

| Cosmin86 a răspuns (pentru madalin307):

"care se vor mai lasa dupa ce nu mai iei", si care e problema? DE CE e ceva rau asta? E doar apa, nu pierzi din masa musculara.

apa = hidratare, DE CAND hidratarea e ceva rau?

| madalin307 a răspuns (pentru Cosmin86):

Am spus eu ca e cv rau?

| baterie777 a răspuns:

Fa exercitii fizice, mergi la sala, consulta un nutritionist.
Unii zic sa combini sala cu proteini si nu stiu'ce suplimente... parerea mea este ca ai face un lucru rau, cand o sa te opresti din exercitii si suplimente o sa vezi ca cu timpul muschii se vor lasa. Mai bine consulti un specialist si faci totul "natural"

| Cosmin86 a răspuns (pentru madalin307):

Da, ai spus ca asta e motivul pentru care nu recomanzi si mi se pare un motiv stupid

| Cosmin86 a răspuns (pentru baterie777):

"cu timpul muschii se vor lasa", serios?

Tu consumi ZILNIC PROTEINE => ( dupa logica ta infecta ) ca ti se lasa muschii

| madalin307 a răspuns:

Am spus ca nu recomand, deoarece el vrea sa creasca in greutate si nu vad rostul sa ia dynamite pump in loc de un gainer.si eu iau volumizatoare si creatina dar cu alte scopuri nu sa iau in greutate.