| Kedoaka79 a întrebat:

Salut, am nasul cam strâmb deoarece când eram mic (nu știam sa merg singur) am căzut pe scări și m-am lovit. Acum în prezent (am 16 ani) m-am gândit să-mi fac operație la nas, eu într-o parte, mai exact la nara stânga am o carnatorie ce nu-mi permite sa respir corespunzător. M-am informat pe internet din toate punctele de vedere. Acum ce ma interesează pe mine este dacă pot face operația gratis. Mi-a zis cineva ca pot să-mi iau trimitere de la medicul de familie și să-mi fac gratis operația acum cât sunt minor. Vreau sa știu și părerea voastră și ce îmi recomandati sa fac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Geomire a răspuns:

Dacă iei trimitere de la medicul de familie, vei putea sa îți faci operația gratis, dar la spital de stat. La privat trebuie sa plătești. Ar fi mai bine sa te duci la medic sa întrebi ca să fii sigur.

6 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Da. Operatia este gratuită. Discută cu un orlist care te va opera si lucreaza cu cnas.

| Kedoaka79 explică (pentru Geomire):

Ok, mersi mult.

| Kedoaka79 explică (pentru Donsavas):

Am înțeles. Mulțumesc mult.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Se poate, discută cu medicul de familie.

| Celestina003 a răspuns:

Multă baftă si sanatate îți urez!

| Kedoaka79 explică (pentru Celestina003):

Mulțumesc frumos.