| UnNumeScurt a întrebat:

Am o problema, nu reusesc sa ma ingras... La 1.80 am doar 60 kg, as vrea macar 70 sa am.Sau daca stiti cum as putea sa ma ingras doar la maini, acolo arata mai rau.Am incercat, am mancat in fiecare zi cate 4 oua, cartofi prajiti, si aproape 2 paini pe zi, + dulciuri si alte chestii care contineau multe calorii.Am facut asta timp de 2 saptamani si nu am avut rezultate absolut deloc, nu vizibile, insa pe cantar arata ca mai puneam 1 kg... Ar trebuii sa tin mai mult cura asta de ingrasare? Cam cat timp, o luna? Pe timpul iernii m-as ingrasa mai usor? Si are ceva daca ridic greutati atunci cand tin aceasta cura de ingrasare? Somnul ajuta mult, adica 7 ore ar fi de ajuns noaptea, nu? DAU FUNDA! Cui imi raspunde la toate intrebarile

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Daca te apuci de ridicat greutati trebuie sa mananci si destule proteine(2-3g/kg), nu numai calorii (minim 3000 iti trebuie). Si cura asta, daca vrei sa ajungi la 70, trebuie sa o tii cateva luni, nu numai doua saptamani, asa ca iti sugerez sa cauti mancaruri mai sanatoase (cauta pe net), iar 7-8 ore pe zi de somn ajung. Faci toate astea, vezi sa nu fii nici stresat pentru ca si asta are efect negativ si n-ai cum sa nu te ingrasi.

| ShamelessQboy a răspuns:

Deci exista solutii dar ai grija sa nu faci abuz!
Trebuie să te apuci de sala, exerciții de bodybuilding, sunt proteine de crestere pe care le găsești la magazinele de profil, dar in afara de acelea exista un produs "animalpack" care prin conținutul lui va modifica metabolismul! Deci ai grija sa nu iei supradoza, si sa lucrezi intens la sala cat iei acele suplimente altfel te vei trezi ca depui grăsime in loc de masa musculara!
Documenteaza-te bine inainte.
Succes.

| Kyttynna a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa consulti un medic nutritionist pentru ca acesta iti va da o dieta personalizata pentru ingrasare pe baza unor analize pe care te va pune sa le faci. Poate ai probleme cu tiroida. Nu toate alimentele bogat calorice te si ingrasa daca nu ai metabolismul care sa ti le tolereze, apoi mai dai si in alte probleme.

| Vider a răspuns:

Poti lua stimuli, adica pastile, asta ar fi cea mai eficienta cale.

| UnNumeScurt explică (pentru Vider):

Unde gasesc, ce nume au?

| diana2999 a răspuns:

Ia Supradin pentru adulti, e in jur de 25 de lei

| UnNumeScurt explică (pentru diana2999):

Unde gasesc, un site ceva? Si e chiar eficient? Ai folosit?