| Purușniuc_Sebastian_1995 a întrebat:

Salut!

Am probleme cu genunchii din cauza lipsei de miscare, ma poate ajuta cineva cu o recomandare pentru o aplicatie care ma poate notifica din ora in oras sa fac miscare pentru cateva minute?

Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Pedometru, o apicatie care iti masora pasii!
Mie la inaltimea/greutatea mea mi-a dat 6000, am zis ca pot mai mult, am modificat la 9000, dar au fost zile in care am depasit.Sau am facut mai putin in zilele friguroase.
Iti trebuie ambtie si determinare, notificarile nu te ajuta
Si motivare sa iesi din casa!
Eu fac cel putin jumate de ora!
Tu iti stii capacitatile, ai facut deja primul pas ca ai realizat ca ai o problema!
Succes!

3 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Chiar ai nevoie de o aplicatie pentru asa ceva?
Foloseste alarma telefonului.

| Purușniuc_Sebastian_1995 explică (pentru danbnz):

Lucrez la birou cate 12 ore pe zi + weekend urile, defect profesional, n.am ce face