| DanielDanny a întrebat:

Am probleme cu somnul, e ceva ciudat. Nu am insomnie, pot dormi chiar si ziua daca sunt singur sau nu ma deranjeaza nimeni. Insa noaptea cand ar trebui sa dorm, mereu gasesc ceva de facut, ori deschid calculatorul, ori tableta ori ma apuc sa repar ceva electronic, ba ma apuca chiar si curatenia, ceea ce nu prea imi place sa fac. Si asa imi casesc mereu cate ceva de facut prin casa, cel tanziu adorm chiar si la 4 dimineata... Daca ma culc prea devreme tot ma trezesc pe la 1-2 si nu mai pot dormi pana pe la 4. O fi un alt tip de insomnie de care nu am mai auzit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
asculta asta https://www.youtube.com/watch?v=eKFTSSKCzWA in caz ca problema persist, consulta un specialist.
O zi buna.

| DanielDanny explică (pentru anonim_4396):

Frumos, dar pe mine mai mult muzica rock ma linisteste happy

8 răspunsuri:
| wr3er a răspuns:

Poate ca te stresezi foarte mult in timpul zilei si tocmai de asta nu poti sa adormi mai devreme.

| DanielDanny explică (pentru wr3er):

Recunosc ca sunt putin stresat dar nu incat sa nu mai pot dormi, imi este somn dar daca trec de o anumita ora, gasindu-mi o alta ocupatie. Daca nu fac un lucru in acel moment simt ca urmatoarea zi nu voi mai avea chef sa fac acel lucru sau ca voi uita. Poate subconstientul meu e ceva de genul nu lasa pe maine ce poti face la 2 noaptea...

| Snipa a răspuns:

Incearca sa practici un sport sau ceva care sa te oboseasca, sau pur si simplu sa bei un pahar de lapte inainte de culcare

| DanielDanny explică (pentru Snipa):

Merg de doua ori pe saptamana la sala, iar vaca de la tara inca nu a fatat sa dea lapte, mai am de asteptat tongue

| valoaresitupeu a răspuns:

Puneti maine alarma la 6:00 iti garantez ca o sa fii in pat la 23:00 maxim.
Incearca sa te trezesti foarte devreme (chiar daca nu dormi destul) in 2-3 zile cred ca o sa ai un ritm normal.

| DanielDanny explică (pentru valoaresitupeu):

Nu am cum, ca asa trezesc pe toti din casa Oricum imi pun alarma dar mai tarziu si daca nu trebuie sa merg undeva in ziua aceea ma culc inapoi...

| madalhn a răspuns:

Nu ai nici o problema asa sunt si eu am fost la medic si a spus ca nu am nimic