| Tudorrr0 a întrebat:

Salut! Am si eu o problema.
In timpul noptii (acum ceva zile) am fost la baie cam de 3-4 ori, mi s-a mai intamplat acest lucru cand am consumat multe dulciuri si in seara de care va povestesc acum, am mancat din cate pot zice eu o cantitate mai mare de zahar(dulciuri) dar de aceasta data am niste probleme sa zic asa. Ei in zilele ce au urmat tot aveam senzatia sa ma duc la baie, dar dupa cam 3 zile, dupa ce merg la baie simt doar 1s-2s cand ma misc senzatia ca mai este ceva urina dar dupa dispare. Chiar nu stiu ce este, imi e frica, sunt speriat sper doar sa nu fie ceva grav atat. Ce parere aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Cand esti speriat te duci la medic, nu intri pe un site unde NU exista medici, sa pui intrebari medicale.

Dar pentru ca ai urinat intr-o singura noapte de 3-4 ori, chiar nu este nimic de speriat, fiindca ai baut apa mai multa dupa multe ducliuri mancate, care pe undeva trebuia sa fie eliminata.

6 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Vezi cum e daca nu mai consumi asa multe dulciuri, daca nu mai ai problema, inseamna ca trebuie sa mananci mai putine.
Desi nu stiu daca de acolo e.
Dar asa verifici.

Sa treaca mai multe zile fara sa mai mananci, sa vedem cum e. Nu e ceva grav. Zaharul retine apa in organism, si probabil de acolo ceva a fost.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu prea inteleg care este problema, zic ca esti speriat degeaba.

| Korkodeln a răspuns:

Poti avea si un inceput de diabet zaharat, ce ai tu se cheama poliurie si e incercarea organismului de a scapa de zaharul pe care pancreasul nu poate sa il metabolizeze:

https://www.doc.ro/......diabetului

Nu costa nimic sa iti faci o glicemie cu trimitere de la medicul de familir.

| Tudorrr0 explică (pentru dullcat):

Deci dupa seara aceea cand am fost la baie de 3-4 ori, dupa ce merg la baie tot am o senzatie ciudata ca si cum as mai abia nevoie sa fac, sau ca a mai ramas dar dupa cateva secunde dispare senzatia, in orice caz am observat ca ma duc mai des la baie decat inainte

| Simpatic a răspuns:

Numai manca si numai bea lichid cu cateva ore inainte de culcare!
nu stiu cat de grav sau mai putin grav este, ai un medic de familie si nu ar strica sa mergi la el, in functie de ceea ce considera el iti poate da trimitere la medicul urolog

| ioana748 a răspuns:

Ar trebui sa verifici glicemia pentru inceput.
Sanatate,