| Wordofthat999999 a întrebat:

Am stari de rau, ma doare capul, ametesc si am stari mici de lesin. Azi am fost in mall si ma luase un rau... de vedeam dublu, acolo m-a luat raul mai tare si am o stare de sufocare sad. Oare ce o fi? Vreau niste sfaturi rog ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

E greu de pus un diagnostic doar așa, pot fi zeci de motive, unul din ele să fii deocheat. Ai un tensiometru, un glucometru, un termometru, să vezi ceva singur.

| DeyCj a răspuns:

Sună-ţi medicul de familie şi te va îndruma.

| Stelian2015 a răspuns:

Deochi.

| sierra1 a răspuns:

"stari de rau, ma doare capul, ametesc si am stari mici de lesin...niste sfaturi rog "

sună la 112 urgent, cât mai ești in stare, pare ceva extrem de grav!

| Violleta2022 a răspuns:

Simptomele pot fii cauzate de o multitudine de boli, chiar si de nemancare poti avea aceste simptome.
Ai mancat ceva inainte sa pleci de acasa?
Pare a fii o cadere de glicemie...

| RAY a răspuns:

Atac de panica, si eu am patit azi si ieri, vedeam dublu, cheata si un nod in gat

| zurick a răspuns:

Nu contează ce sfaturi primești aici, important e să faci niște analize și să mergi la medic.
Eu de exemplu aveam migrene îngrozitoare și cauza era o anemie bazată pe fier.

| Pati2500c a răspuns:

Fa niste analize, vorbeste cu medicul. Am avut si eu aceste stari in vara. Dupa ce am facut un set de analize, control la cardiolog si rmn pentru ca ajunsesem la lesin uneori, totul a iesit bine la analize, iar doctor mi-a dat vitamine magneziu cu b3 si a spus sa ma hidratez

| Wordofthat999999 explică (pentru Violleta2022):

Da am mancat, e posibil ai de la asta...ce aa putea sa fac?

| Wordofthat999999 explică:

Ai grija sa nu fi luat si tu covid de la mine prin telefon si conversatie, e foarte contagioasa sa stii.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Wordofthat999999):

Bei doar ceai de menta, musetel sau tei, mananci paine pesmet si supa de zarzavat pentru cateva zile, pana iti trece starea de rau.