| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Anul asta nu a existat o zi in care sa fiu perfect sanatos.
Dupa 2 luni de raceala continua, am facut pneumonie. Dupa ce am scapat de ea, am facut o operatie usoara. Apoi la 10 zile, febra mare. Acum, iar raceala. Iau medicamente pentru imunitate, dar ma sperie aceste raceli.
Sa fie o infectie? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Ai imunitatea la pamant, iesi la aer curat si soare, fa exercitii fizice si mananca sanatos, ia-ti de toti banii portocale, lamai, grapefruit si in fiecare zi mananca cel putin 2-3 fructe din astea, sau un pahar de suc daca vrei sa-ti faci suc din ele. Si odihneste-te bine. Probabil stilul de viata e de vina la tine, daca stai mult in casa si mananci prostii se explica starea ta. Dupa ce o sa-ti schimbi stilul de viata o sa vezi ca o sa te simti din ce in ce mai bine.

5 răspunsuri:
| Goddess23 a răspuns:

E posibil dar daca ai sistemul imunitar scazut apar tot felul de probleme si e bine sa consumi cat mai multe fructe si legume proaspete ca sa iei vitaminele direct de la sursa.

| Darie_Neculai_C._1972 a răspuns:

Da cred.s o matusa de a mea patea la fel si a murit.

| BogdanDavidZ a răspuns (pentru Darie_Neculai_C._1972):

Incerci sa il speri sau? Nu stiu daca incerci asta dar sa stii ca e o prostie

| 1918 a răspuns (pentru Darie_Neculai_C._1972):

Am auzit ca se mosteneste treaba.
Ai grija.

| 1918 a răspuns (pentru CuriousStuff):

Multumesc pentru sfat.
Da, stau mult in casa dar acum e si din cauza operatiei, inca ma recuperez.
Si legat de mancare, nu bag in mine toate prostiile si beau apa si sucuri naturale.
Trebuie o schimbare.