| kitra97 a întrebat:

Salut. Aș fi recunoascător dacă ar răspunde cineva care a trecut sau trece prin așa ceva. Sufăr de rectocolită-ulcero hemoracică și momentan iau tratament de 3 luni insă este o mică problemă, am afte bucale. in grup de câte două, dispar destul de greu și reapar in alte zone ale gurii in termen de o zi sau două maxim. Vă rog din suflet să mă ajutați cu un tratament eficient. chiar numai le suport. uneori abia vorbesc și mananc. vă rog mult ajutati-mă. am intrebat și doctorul pentru tratament, si a spus ca nu are ce sa-mi faca până nu imi revin cu imunitatea, dar eu sunt ok. dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Merg la farmacie si cere-le unguent "HEMORZON".
Dupa ce te-ai spalat cu apa calduta si te-ai uscat, ungi zona subtire cu acel unguent (seara, inainte de culcare) si nu e imbraci peste el timp de cel putin un jumat de ora.
Tratamentul faci zilnic, timp de 2-4 saptamani, pana ce trece problema + inca timp de o saptamana si dupa.

| kitra97 explică (pentru Bula):

Afte nu hemoroizi, manlaughing

Bula
| Bula a răspuns (pentru kitra97):

Hemorzon are o compozitie complexa, atat unguent, cat si tetraciclina.
E bun si pentru rani (de piele frecata sau iritata).