| AniteiEduard1234 a întrebat:

Salut,

As vrea sa aflu cum pot sa fac muschi in minim 2 saptamani fara sala deoarece nu am timp, am 15 ani, 64 de kilograme, 1, 40 inaltime.

Tocmai de aceea as dori sa fac muschi pentru o conditie fizica mai buna.

Multumesc, dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AndraWIne a răspuns:

Vreau sa te ajut!
si eu am fost cam grasuta acum am 15 ani. 1, 73 si 63 de kg. Sanatoasa, campioana nationala la judo. Sportul acesta mi-a schimbat viata din toate punctele de vedere si fizic cat si moral. Daca esti din Bucuresti adauga acest ID: andra_teo.dora@yahoo.com si tin sa te ajut.

20 răspunsuri:
| DraudeS a răspuns:

2 saptamani, fara sala, cam greu.
Flotari, tractiuni, genoflexiuni. Trebuie sa te fortezi putin daca spui ca ai 64kg si 1, 40m.

Sanatate!

| baru a răspuns:

Sall! pentru conditie fizica, nu.ti trebuie muschi....muschii, sunt pentru forta! Pentru muschi, lucrezi cu greutati mari, pentru fibrare, greutati mici. Pentru conditie fizica, coarda, alergari, bazin. ca si un supliment, vitamine! Pa!

| xCrazyWolf a răspuns:

Stii macar ce zici ai? Tu vrei muschi in 2 saptamani? Mai ales ca esti si obez? Cred ca te-ai prostit. Eu zic prima data sa citesti ce ai scris din nou.

| aassuuu a răspuns:

Pai tu crezi ca muschii se fac asa laughing) fara nimic

Răspuns utilizator avertizat
| FuriousMadalin96 a răspuns:

Nu faci nimic in 2 saptamani.

| DraudeS a răspuns (pentru xCrazyWolf):

Nu cred ca era nevoie sa-l jignesti pentru o intrebare inofensiva.

Sanatate!

Răspuns utilizator avertizat
| TYNwtzw09 a răspuns:

Fara sala? In doua saptamani? Nu cred ca stii ce vobesti...

Răspuns utilizator avertizat
| xCrazyWolf a răspuns (pentru DraudeS):

Daca viseaza ce vrei sa ii fac?

| xCrazyWolf a răspuns (pentru AniteiEduard1234):

Lasa ca stii tu sa scriilaughing Ori cum prietene. degeaba ma injuri, eu ti-am zis doar adevarul. Ce ceri tu aici este IREAL! Poapte pe Pluto se va putea dar pe Terra nu. Degeaba ceri tu in 2 saptamani muschi. NU SE POATE. Mai ales fara sala. Si pentru cultura ta generala, muschii se pun cu alimente bogate in PROTEINE (lapte, branza, oua, carne) nu cu antrenamente cu greutatiwinking

Răspuns utilizator avertizat
| xCrazyWolf a răspuns (pentru AniteiEduard1234):

Da-mi id ul tau de yahoo sa te ajut sa te ajut...

| Adiiiiii a răspuns:

Voi nu stiti ce vorbiti.Muschii NU se fac in 2 saptamani, poti merge tu la sala, poti lua proteine si creatine.Esti Endomorf cu oasa lungi si groase, bazin si umeri lati, strat mare de tesut adipos.In primul rand trebuie sa reduci din stratul adipos daca nu prin sala prin abdomene si alergat. Flotarile si genoflexiunile antreneaza prea multe grupe de muschi deodata si nu poti face fata.Fa-ti un meniu cu putine calorii (fara paine multa, paste fainoase si mancare de tip fast-food). Trebuie sa faci un efort si sa consumi mai multe fructe si legume si 100-200g carne (poc, vita) cat sa iti mentii aportul de proteine.In ceea ce priveste suplimente de tip "proteine" nu are niciun rost..crezi ca o sa iasa deodata muschii de sub stratul adipos daca iei asa ceva? Sper ca ti-am fost de folos.

| Cosmin86 a răspuns (pentru AniteiEduard1234):

M

| Cosmin86 a răspuns (pentru baru):

Fibrarea nu se face cu greutati mici, asta e un mit din anii 60, care te ajuta doar sa pierzi din masa musculara.

fibrarea se face cu alimetnatie + cardio, antrenamentul de forta ramane LA FEL

| Azµre a răspuns:

Mai bine ai vedea un endocrinolog pentru înălțimea ta, nu te apuca de sală că vei rămâne mic, și așa ai o problmeă cu înălțimea.

Răspuns utilizator avertizat