| DulamaEduard a întrebat:

Salut! Astazi am avut sparing la kickbox si un coleg m-a lovit cu pumnul in piept si ma doare cand inspir adanc si cand fac unele miscari, este normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Dragobeta a răspuns:

Nu este normal. Ar trebui sa faci un control. Dimineata daca nu poti acum sa mergi la urgente.

| DulamaEduard explică (pentru Dragobeta):

Si daca maine o sa ma lase durerea?

| ReddY25 a răspuns:

Nu este

| Simpatic a răspuns:

Nu stiu cat de grav sau deloc grav poate fi!
dar odata ce faci kickbox iti asumi
sfatul meu genul acesta de sporturi dure nu este pentru toata lumea!
vad mereu lesinati care fac MMA, a dat moda in pustii de liceu care probabil vor sa dea altora bullying, caci din marea asta de sportivi tineri putini ajung sa faca vreodata performanta, altii cred in mintea lor ca devin veritabili streetfighteri
deci cu alte cuvinte, cine are un organism nefacut pentru un sport de acesta dur, sa se lase de acest sport! este cel mai intelept sfat!
nu toti sunt facuti pentru kickbox, cum nu toata lumea poate sa faca gimnastica de performanta!

| mODIN a răspuns:

Pai, te-a lovit, normal ca e normal sa te doara. Daca chiar simti ca ceva nu e deloc in regula, poti merge la medic. Dar eu de fiecare data cand m-am panicat ca ma durea ceva dupa kickbox si am asteptat, a trecut de la sine.

| Dragobeta a răspuns (pentru DulamaEduard):

Tot ar fi bine sa faci un control. O lovitura ca aia, in piept, poate fi grava.