| AloneMan2427 a întrebat:

Salut! Atunci cand ma concentrez prea mult pe un lucru sau cateodata doar daca ma uit in fuga la el,ochiul stang mi se blureaza si imi apare ca un geam acoperit de abur, stiti cumva de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cu ochii si cu vedere in general nu este de joaca, nu poti pune orice picaturi in ochi din auzite sau de la reclamele tv, de aceea am spus ca este bine sa te vada un medic oftalmolog, el i ti face cîmp vizual te consultă pune picaturi care dilata pupila si asa el vede exact ceea ce ai, si i ti dă tratament adecvat, picaturi o sa i ti dea sa pui zilnic si sa porti ochelari de vedere la distana, si de aproape la citit.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ce suntem noi medici? Doar medicul stie mergi la el si intreaba l, medicul oftalmolog.

| AloneMan2427 explică (pentru anonim_4396):

Iarta-mi nestiinta si greaseala cauzata de ea, insa acest tanar copil nestiutor ar dori o parere sincera din partea oamenilor de pe TPU, nu o cearta cauzata de o mica curiozitate

| Amvenitsăajut a răspuns:

Picături de ochi happy salvează multe. Trust me. Și eu am dreptul mai încețoșat, doar se usucă, de la multe ore de activitate.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Multumesc pentru fundă, multa sănătate

| AloneMan2427 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Asta-i funda?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru AloneMan2427):

Da, mi ai dat funda, mersi.