| Mihai1221 a întrebat:

Salut baieiti/fete am o proble ceva de mai mult timp mi se face in jurul nasului eventual si deja pe obraz si pe barbie,bubisoare rosii,daca las mai mult vara ceva crema de face o pata rosie,si ma doare,am incercat mai multe pastile,si am incercat si creme,am dat si analize pentru alergie dar nu am alergie la nimc,se mai gaseste cineva ca mine,care a trecut si stie de la ce e, si daca ma poate ajuta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| M7Seven a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la un dermatolog. Poate este o reactie a pielii tale si ai nevoie de un tratament.Cauzele pot fi multe si nu cred ca iti poate spune cineva ce ai decat daca mergi la un control.Dermatologul probabil a mai vazut situatii asemanatoare si stie despre ce este vorba

| Mihai1221 explică (pentru M7Seven):

Problema e ca am fost deja la un dermatolog si a zis,problema ca ca poate am mancat ceva, mi-a dat crema, si tot nu m-ia trecut, am mai dat si analiza la sange din vena, si nu am nimic alergie