| blintzz a întrebat:

Salut.
Cam de vreo luna tot sunt racit. Tusesc mai mereu.
Am luat sirop dar degeaba.
Plec foarte de dimineata la liceu si este frig. Oare din cauza asta nu imi revin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Posibil. Ori, nu te îmbraci suficient de gros, ori comunici pe drum și inspiri aer rece. Îngrijește-te, ține un fular la gură (dacă observi că ești sensibil) și îmbracă-te de iarnă. Afară nu mai e toamnă...
Ție îți trebuie tratament, nu doar sirop de tuse. Nu e suficient, de aceea nici nu te vindeci. O farmacistă te-ar putea sfătui mai mult...

2 răspunsuri:
| blintzz explică (pentru floresdemayo):

Ok multumesc

| alexandrualind a răspuns:

Pentru ca este frig afara.Nu te du la liceu daca esti racit.