| YellowGuy a întrebat:

Cand e cel mai bine sa fac abdomene, dimineata sau seara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| baru a răspuns:

Salut. Obligat seara, si cu stomacul gol. Faci abdomene, dupa ce ai servit masa cu doua ore dupa. Sa-ti dau un exercitiu de abdomen; Culcat cu mainile sub sezuta, picioarele la 45 de grade, si incepi foarte incet sa-ti scrii numele cu litere de tipar, imaginar. Incearca. Este foarte bun. Daca-ti place i-ti mai dau metode de a face abdomene. Pa

10 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Cel mai bine este sa le faci dupa o incalzire viguroasa. La fel cu orice alt exercitiu. Fa-le dimineata sau seara, dupa ce ai facut 30-40 min exercitii de incalzire si inca 15-20 min alergari usoare. Fa 3-5 serii de cate x abdomene, combinate cu serii de y flotari, z genoflexiuni si w tractiuni sau bicepsi cu galtera (sticla de 1/2 cu apa poate lua locul), apoi mai fugi v metrii si repeti figura. Si poti ca la v-z sa mai adaugi cate un pic la 3-7 zile. happy
Nu exagera! Trebuie sa incepi cu putin, sa nu te obosesti si sa renunti dupa 2-3 zile. big grin

| madalinutza a răspuns:

Bunabig grin
pai poti sa faci oricand vrei dar eu zic ca cel mai bine e sa faci searahappy
pentru ca seara nu te misti aproape deloc
iar ziua umbli mai mereu
dimineata ai putea sa mergi sa alergi
iar seara sa faci abdomenebig grin
sper ca te-am ajutat>big grin

| lol1232 a răspuns:

Si dimineata si seara.

| karlikuicsddd a răspuns:

Pai si dimineata si seara pentru un abdomen perfect smug big hug fundita?

| RaresA a răspuns:

Seara pentru ca nu e coada + e ma racoare ca totusi e vara nu?laughing

| Babushka a răspuns:

Nu conteaza in ce parte a zilei le faci important este sa le faci, dar ca sa iti raspund la intrebare eu zic ca poti face atat dimineata cat si seara.

| SunShine a răspuns:

Eu as zice ca cel mai bine e seara... :]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Seara ca sa poata corpul sa lucre dupa aceea.

| LexiiCyrusRomania a răspuns:

Buna! dimineata trebuie.