| anonim_4396 a întrebat:

Salut, de 6 luni m-am apucat de sala (am 16 ani ) m-am ingrasat 15 kg, dar am alta problema, am observat ca pe piept (in dreapta) au aparut niste vene de sange mici (gen vas de sange spart, dar este foarte mic *gen 1cm*) sa imi fac griji? mi-au iesit si niste cosuri pe spate de cand merg la sala. Dar vreau sa stiu despre faza cu vasul de sange dupa piept, este o problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

N-ai luat steroizi, nu? laughing
Ceea ce ai descris tu acolo nu are nicio treaba cu sala. Du-te la medicul de familie, nu avem de unde stii care e treaba cu vasul acela de sange. Poate esti extrem de definit si ti se vad venele...dar spui ca te-ai ingrasat. Chiar nu stiu.

| MyNameIsKLAUS a răspuns (pentru aXy99):

Nu, nu am luat steroizi *crezi ca la 16 ani as lua steroizi?* si nici definit nu sunt, am grasime pe mine *am 65 de kg la 1, 77 nu sunt gras*

| Violleta2022 a răspuns:

Ce ai luat de te-ai ingrasat atat de mult in doar 6 luni?

| MyNameIsKLAUS a răspuns (pentru Violleta2022):

Am 9 luni de cand m-am ingrasat (6 luni am de cand fac sala), nu am luat nimic, am mancat foarte mult.

| aXy99 a răspuns (pentru MyNameIsKLAUS):

Da, nu esti gras, esti foarte bine.

| aXy99 a răspuns (pentru MyNameIsKLAUS):

Cunosc destui care au luat la varsta ta laughing