| Awp_Alex_1990 a întrebat:

Salut,
De vreo 1-2 luni am un mucus in gat care ma incomodeaza cand incerc sa inghit,De ceva timp,mi-am cumparat picaturi nazale, insa n-au avut niciun efect.Imi poate spune cineva o metoda prin care pot scoate mucusul din gat si in cat timp va disparea?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mergi la medicul de familie. Este posibil sa ai o infectie (faringita, traheita) si sa ai nevoie de tratament antibiotic si/sau aerosoli. In mod normal, cu tratament corect, vei scapa in 7-10 zile.

2 răspunsuri:
| Awp_Alex_1990 explică (pentru Brigaela):

Am uitat sa mentionez ca eu nu sunt racit.Am doar mucus in gat,

Brigaela
| Brigaela a răspuns (pentru Awp_Alex_1990):

Raceala este o viroza respiratorie acuta. Tu este posibil sa ai o infectie bacteriana cronica. Nu am scris nicaieri nimic de viroza respiratorie acuta.