| Începătorul988 a întrebat:

Doctorita mi-a zis ca am deviatie de sept(adica am nasul stramb, nu?)
Ciudat este ca nasul meu este perfect drept, avand doar o "umflatura" care nu se observa la vedere, doar daca apesi mai tare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și eu am aceeasi problemă ca și a ta. pentru a scăpa de deviația de sept trebuie sa facem o operație

| Anon31241212 a răspuns:

Doar 80% din persoane care suferă de deviație de sept au nasul strâmb. Nu e neapărat să îl ai. Pur și simplu nu poți respira calumea. Spre exemplu sforăi in somn etc.

| Începătorul988 explică (pentru Anon31241212):

Nu sforai in somn, de respirat respir normal.

| Anon31241212 a răspuns (pentru Începătorul988):

A pai atunci ti-a gresit diagonisticul. Deviatia de sept se produce in interiorul nasului. Septul e in interior. Daca spui ca respiri perfect normal e posibil sa nu fie bun doctorul la care nu ai mers.

| Începătorul988 explică (pentru Anon31241212):

Respir normal, nu ma chinui sa respir, cat despre sforait nu am. Doar aceea denivelare fix unde incepe nasul.