| BestOfTheBest a întrebat:

Salut, duminica am inceput iar sa fac antrenament pentru ca am pus putin pe mine de sarbatorilaughing. program normal 40 flotari in 2 reprize, 60 abdomene si 50 ridicari de gantere cu fiecare mana. ceva mai usor de inceputhappy
Dar a aparut o problema. a 2a zi, am jucat la scoala poker cu colegii pe porunci. ma dureau putin muschii dintre piept si sub'brat.si am facut 30 flotari la scoala. porunca la pokerlaughing iar dupa 1 ora poate chiar 2 am inceput sa simt dureri la mana stanga la umar cand o ridicam in sus. dar nu ma durea asa rau. si nici acum nu ma doare asa rau, dar cand fac iar flotari ma doare groaznicstraight face acea articulatie, zgarci sau ce o fii. stiti de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| LoveAgain a răspuns:

Nu cred ca-i zgarci cred ca-i febra musculara happy! ca daca ai inceput sa faci exercitii asa brusc si multe e clar. ca ai facut febra musculara

| BestOfTheBest explică (pentru LoveAgain):

Nu e febra, pentru ca simt durerea la os acolo.am febra musculara la mana cealalta. si nu se aseamana deloc

| LoveAgain a răspuns (pentru BestOfTheBest):

Aaa daca te doare la os atunci da s-ar putea sa fie zgarciwinking

| BestOfTheBest explică (pentru LoveAgain):

Stii ce ar putea avea? nu ma doare sa zic ca vai nu mai pot.dar cand fac flotari am mai zis.ma doare.

| KaterinkaBoy a răspuns:

Probabil fiindca ai facut mai mult efort decat de obicei. Sfatul meu este sa iei o pauza timp de 2 sau 3 zile. Daca nu-ti trece durerea pana atunci poti sa consulti un medic. Oricum te apreciez pentru ca ai grija de carpul tau antrenandu-te! Bafta!

| BestOfTheBest explică (pentru KaterinkaBoy):

Mersi.si nu, nu o sa iau pauza pentru ca dupa iar o sa imi fie greu sa ma obisnuiesc cu antrenamentu` si daca iau pauza. o sa am o febra ingrozitoarehappy am mai patit-o