| SexyBlue a întrebat:

Dupa ce am aflat ce efecte adverse poate avea Coca Cola asupra organismului am decis sa ma feresc de acest suc. Ideea esti ca acum numai beau cola dar beau fanta si sucuri fara acid ( cappy, timbark ) - si stiu ca nici fanta nu este asa de buna, dar tot este mai buna decat cola nu? adica ar trebui sa numai beau nici fanta :-s? nu prea as putea. dau funda happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Cu acid sau fara toate sucurile de pe piata au conservanti, coloranti, aditivi si foarte mult zahar. daca tu te duci la schi la o competitie cu jaloane unde zice regulamentul sa nu iei niciunul tu ai ales sa nu il iei pe primul doar (lasandu-te doar de cola). ori te lasi de sucuri si punct, ori nu te lasi. toate sunt aceleasi rahaturi doar cu alt nume si alt gust

| Lisa01 a răspuns:

Prietene, ia ti un storcator de fructe si bea suc natural.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ar mai trebui sa bei nici fanta sau alte sucuri acidulate.

| Netrider a răspuns:

Cel mai bine e sa-ti faci tu un suc din fructe. asa stii sigur ca e natural si nu contine tot felul de aditivi.il faci cu un storcator de fructe, completezi cu apa si poti sa-l indulcesti cu miere.

Răspuns utilizator avertizat