| thundd33r a întrebat:

Salut! Este posibil să fac rost de o trimitere pentru analizele de sânge care se fac anual, daca nu pot face rost de la medicul meu de familie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Doar medicul de familie iti poate da trimitere pentru analize sau la medic specialist.
Daca Medicul specialist te trimite la analize, acelea se platesc. Tot la medicul de familie trebuie sa mergi sa-ti dea trimitere pentru analize compensate.

| thundd33r explică (pentru LaSteauaCareaRasarit):

Exista posibilitatea sa merg la alt medic de familie pentru trimitere? Contra cost, bineînțeles.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns (pentru thundd33r):

Poti schimba medicul de familie. Mergi si te inscrii la altcineva pe lista