| DonotPositive a întrebat:

Salut.
Ieri am fost să alerg...
Era soare afară de mă prăjeam și m-am cam forțat la limită.
A trecut o zi și încă mă simt oleacă amețit de ieri și sunt roșu la față în permanență.

Ce aș putea face?
Voi rămâne roșu la față de acum încolo? straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Este perfect normal.Se numeste epuizare fizica si iti trece dupa ce mananci/bei apa si te odihnesti indeajuns + probabil ai insolatie daca ai stat prea mult in soare.La fel si aceasta trece tot cu odihna.Vei fi bine.

3 răspunsuri:
| nothinginteresting a răspuns:

Poate ai făcut insolație.

| RoxxRoxana a răspuns:

Nu,doar evoluezi si te transformi în dovleac.(ahh, urăsc cuvântul ăsta). Nu îți fă griji. Alergatul este foarte sănătos desi te vei inrosi la fata. Fă un dus rece si îți va trece. Nu îți mai forța limita.

| DonotPositive explică (pentru RoxxRoxana):

Înțeleg că e sănătos, sunt doar oleacă îngrijorat pentru că mă simt amețit chiar și acum și obrajii îmi ard, inima parcă-mi bate puțin mai tare ca de obicei. Voiam să știu dacă e ceva de moment(zi) și nu o să am vreo problemă mai încolo.