| Andreeaioan115 a întrebat:

Salut,imi amortesc buzele foarte tare pana in ziua de azi si imi fac mari griji.Am fost la neurolog si a zis ca este de la incordare musculara, dar eu nu cred asta! Oare imi vor trece aceste senzatii de amortire?sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Poate iti ingheata buzele, nu amortesc.
Cred ca nu stii tu sa explici...
Da, va trece, dar trebuie sa tii fularul peste gura.

10 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Du-te la popa sa iti citeasca ceva. La ce mai mergi la medic daca nu crezi ce iti zice? Nu e ca si cum l-a luat careva de pe strada si l-a facut medic...

| Ely1234567 a răspuns:

Dacă medicul ți-a zis asa înseamnă că asta este de ce nu crezi?

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Deci, fa-ma sa inteleg! Ai mers la un medic, specialist, care a avut mai multa vacanta decat ai facut tu scoala, ti-a pus un diagnostic, iar tu vii aici sa ceri pareri "avizate"?

| Andreeaioan115 explică (pentru ardnaxur1961):

De ce spui ca nu am facut multa scoala?

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns (pentru Andreeaioan115):

N-am spus ca nu ai TU multa scoala, ci ca medicul ala a facut mult mai multa. Oricum, dupa poza ta de profil, e clar ca (inca) nu ai facut prea multa scoala.

| Andreeaioan115 explică (pentru Violleta2022):

Crede ma simt furnicaturi pe buze si nu numai...

| Andreeaioan115 explică (pentru ardnaxur1961):

Poza este facuta acum 7 ani.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Bineinteles ca ai furnicaturi la buze, ca ai buzele inghetate de frigul dee afara.
Pune fularul la gura si vei vedea ca nu mai ai furnicaturi, deloc.

| Andreeaioan115 explică (pentru Violleta2022):

Eu simt furnicaturi si in casa la caldura.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Bineinteels ca le simti si in casa, ca doar intri cu buzele inghetate si le ia cateva minute pana se degheata.